ПрАТ "ЗКЗ"

Історія підприємства

1863

Заснований у 1863 році в населеному пункті Верхня Хортиця німецьким поселенцем Абрагамом Яковлевичем Коппом. Маленька майстерня виготовляла землеробські знаряддя. З розширенням виробництва - жатки, плуги, віялки та інші машини.

1874

У 1874 р Я. Коп відкрив власний ливарний цех. У 1877 р на виробництві встановлений паровий двигун і було вироблено 32 молотарки.

1874

Після націоналізації підприємство А. Коппа стало державним заводом № 4, і підприємству було присвоєно ім'я Ф. Енгельса.

1874

Завод перейшов на виготовлення нової продукції: деталей для тракторів, різного різального та вимірювального інструменту, оборонної продукції.

1939

Друга Світова війна 1941-1945. Завод був евакуйований на завод «Червона Етна» в м. Горький.

1945

Було розпочато відновлення заводу, що був повністю зруйнований під час німецько-фашистської окупації.

1948

Завод імені Енгельса випускав товари народного споживання: кружки, сковороди, гасові лампи, перебуваючи у віданні місцевої промисловості до 1957 року.

1960

Держплан колишнього СРСР приймає рішення організувати на запорізькому заводі імені Енгельса виробництво обмотувальних проводів для силових трансформаторів. Одночасно з реконструкцією підприємства починається випуск побутових автотрансформаторів і понижуючих трансформаторів різних типів.

1961

Підприємство перейменовано в завод «Запоріжкабель» імені Ф. Енгельса.

1963

Запоріжкабель освоїв виробництво неізольованих проводів для повітряних ліній електропередач.

1967

Освоєно новий вид продукції – кабельна арматура. Для її випуску відбулась кардинальна перебудова виробництва і будівництво нових цехів.

1970

Запоріжкабель вперше в країні починає виробництво спеціальних транспонованих проводів для надпотужних трансформаторів.

1972

Підприємство увійшло до складу виробничого об'єднання «Запоріжтрансформатор». Одночасно з розвитком заводу зростала культура виробництва і кваліфікація працівників, поліпшувалися умови праці.

1994

Нова сторінка в історії заводу. Підприємство було перетворено у відкрите акціонерне товариство «Запорізький кабельний завод».

1996

Колектив ВАТ «ЗКЗ» освоїв виробництво нових видів продукції: неізольованих проводів А і АС великих перетинів, проводів в емалевій та скловолокнистій ізоляції.

1998

Створено новий цех з виробництва обмотувальних проводів, в якому встановлені емальагрегати, обладнання для виробництва проводів з паперовою ізоляцією, підрозділених і транспонованих проводів.

1990

Придбано і введено в експлуатацію крутильні машини «VILA» (Іспанія) і «BRANDELL» (Бельгія). Нове обладнання дозволило налагодити виробництво проводів типу МГ, МГЕ, ПБОТ і неізольованих проводів перетином до 500 мм2.

2003

Освоєно випуск проводів марки МФ для контактної мережі електротранспорту, мідних неізольованих проводів марки М.

2007

Введено в експлуатацію емальагрегати SICME ITALIA IMPIANTI і машина СТС-48 для виготовлення транспонованого проводу. Запроваджене обладнання дозволило налагодити випуск транспонованого дроту зі склеюванням емальованих дротів з числом елементарних провідників до 47.

2011

Відкрите акціонерне товариство «Запорізький кабельний завод» стає Публічним акціонерним товариством «Запорізький кабельний завод».

2012

Міжнародний орган по сертифікації підтвердив відповідність функціонуючої системи менеджменту вимогам міжнародних стандартів ISO 9001 Якість, ISO 14001 Екологічний менеджмент і OHSAS 18001 Профбезопасность і Охорона праці.

2012

Придбано та введено в експлуатацію нова машина СТС-60 для виготовлення транспонованого проводу. Запроваджене обладнання дозволило налагодити випуск транспонованого дроту зі склеюванням емальованих дротів з числом елементарних провідників до 59.

2013

Освоєно виробництво мідних транспонованих проводів з неповною паперовою ізоляцією.

2014

ПАТ «ЗКЗ» продовжує купувати нове обладнання. З початку року введена в експлуатацію нова жесткорамна крутильна машина «OM LESMO» (Італія), що дозволяє збільшити виробництво неізольованих проводів великого перетину до 500-700 тонн на місяць.

2015

Освоєно технологію випуску мідних проводів обмотувальних з емалевоскловолокнистою ізоляцією та ізоляцією із синтетичних електроізоляційних матеріалів зі скловолокнистим покриттям.

2016

ПАТ «Запорізький кабельний завод» розпочало виробництво нових компактних неізольованих проводів для високовольтних ліній електропередач АСт та АСz. Конструкція та технологія виготовлення компактних проводів розроблена технічними спеціалістами підприємства.

2017

Публічне акціонерне товариство «Запорізький кабельний завод» стає Приватним акціонерним товариством «Запорізький кабельний завод».

2019

ПрАТ "ЗКЗ" в кооперації з ТОВ «АКК» освоїло випуск самоутримних ізольованих проводів (СІП).